Výsledky V. Krajské výstavy psů všech plemen mimo NO Týn nad Vltavou 2014

12.10.2014 13:08

 

Fotografie a výsledkové listiny naleznete pod článkem...
 
Pátý ročník naší vltavotýnské Krajské výstavy psů všech plemen se povedl. Den 7. září 2014 se vydařil, co do počasí, tak do počtu přítomných vystavovatelů s pejsky i diváků. Opět jsme si "objednali" krásné počasí, nepršelo, bylo teplo a sluníčko svítilo a svítilo. Pouze večer přišla neočekávaná bouřka, ale to už šťastní vystavovatelé byli na cestě domů. 
 
Letos se sešlo celkem 381 pejsků od 300 vystavovatelů s rodinnými příšlušníky. Zastoupeny byly všechny skupiny FCI / I.-X. + neuznaní /. Je potěšitelné, že se k nám sjeli vystavovatelé z celých Čech i Moravy, ale také z Polska či Ruska.
 
Posoudit psí krasavce přijel opět sbor renomovaných mezinárodních rozhodčích, posuzovalo se v šesti kruzích na tréninkovém hřišti u místního hřbitova. Vlastní  závěrečné soutěže proběhly ve Sportovní hale ČEZ v odpoledních hodinách.
 
Vážíme si toho že zastoupenost v soutěžích je každoročně velká, v soutěží Dítě a pes se zúčastnilo celkem 16 dětí s pejsky, dále v soutěžích Mladý vystavovatel I.+II. celkem 19 soutěžících. Vítězem soutěže Dítě a pes se stala osmiletá Zuzana Vodičková s dlouhosrstou kolií.
Mladý vystavovatel I. / skupina od 9-13 let/ : jedenáctiletá Berenika Risová s béžovým mopsem, Mladý vystavovatel  II: / skupina 13-17 let /, Eva Tichá, 13,5 roku s border teriérem.
 
Další soutěže se týkaly přihlášených párů : první místo obsadil pár trpasličích černých pudlů, majitelky Evy Kynclové. Předvedly se nádherné chovatelské skupiny. U nás poprvé se představila chovatelská skupina BALOTADA, plemene BOERBOEL, paní Magdy Moravcové z Brna. Toto impozantní plemeno, je dosud neuznané, není proto zařazeno do některé ze skupin FCI. Paní Moravcová chová toto molossoidní plemeno dlouhá léta a patří k nejúspěšnějším chovatelkám v naší republice. 
 
Dále následovaly soutěže o nejlepší štěně, dorostence, mladého psa, fenku, veterána a nejlepšího psa skupin FCI I.-X. + skupiny neuznaných, a naše specialita: nejlepší jedinec našeho národního plemene. Vybíralo se z přítomných posouzených pejsků národních plemen: československý vlčák, český fousek, český strakatý pes, český horský pes, český teriér, chodský pes a pražský krysařík. Letos nás potěšilo, že byla zastoupena všechna národní plemena. Vítězem „malé národní ceny“ se stal krásný český teriér, chovatelky a majitelky Heleny Matějekové z Netolic.
 

A nejlepší nakonec: do kruhu nastoupily vítězové (BIGové  skupin FCI – I-X., vítěz sk.neuznaných) a nastalo napínavé vybírání, toho nej, nej. ze všech. Jak známo, vítěz může být jen jeden. A tím se stal krásný zlatý retriever CH. Aristocrate Royal Faith, chovatelky a majitelky Petry Nové . Takže pohár putoval nedaleko, do Dubence u Českých Budějovic. 
Šťastné majitelce pogratuloval starosta Mgr. Milan Šnorek, který za naše město předal dárkový balíček. Zbýva poznamenat, že pan starosta byl celou dobu závěrečných soutěží přítomen, pečlivě sledoval průběh a živě diskutoval s přítomnými rozhodčími. Velmi jsme ocenili, že dárkové balíčky předal také dětem, které se zúčastnili výše uvedených soutěží.
 
Děkujeme hlavním sponzorům, Generálnímu partneru Vltavotýnského oranžového roku 2014 JETE, skupině ČEZ, Městu Týn nad Vltavou.
Dalšími sponzory jsou stejně jako v r. 2013 fa HUSSE KONY trade s.r.o. Brno, fa AUTOSERVIS NOVOTNÝ s.r.o. Týn nad Vltavou, p.Jan Kakaščík, stavební firma Týn nad Vltavou.
 
Velké poděkování patří vedení SPORTOVNÍ HALY ČEZ, kde už třetím rokem proběhly závěrečné soutěže., Vltavotýnské teplárenské za dodávku vody, fa RUMPOLD s.r.o. Týn nad Vltavou za technické zajištění akce (odpadkové koše apod.), velké poděkování patří TISKÁRNĚ VLTAVÍN, p. Fiala za velkou obětavost a vstřícnost při zpracování katalogů a dalších tiskovin.
 
Zkrátka, jsme moc spokojeni s průběhem letošní akce, zvlášťě s tím, že další týnští „pejskaři“ se zúčastnili. Už teď jsou všichni zvání na příští, již VI. ročník naší krajské výstavy, který se bude konat o měsíc dříve, a to 9. srpna 2015.
 
 
 
V Týně nad Vltavou dne 6. 10. 2014
 
 
Za Sportovní klub PEJSKAŘI:          D. Lukášková, jednatelka,
                                                    tel.:607 932 341 
                                                    e-mail: Lukaskova.dana@seznam.cz 
 
 

—————

Zpět